03.07.2016, autor: P. Jozef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky - neděle 3.7. 2016

ČTRNÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky - neděle 3.7. 2016 - ČTRNÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

1. Dnes prožíváme ČTRNÁCTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ.

2. V tomto týdnu budeme prožívat:

* v pondělí památku sv. Prokopa, opata

* v úterý slavnost sv. Cyrila, mnicha, a Metoděje, biskupa, patronů Evropy, hlavních patronů Moravy

* ve středu památku sv. Marie Gorettiové, panny a mučednice

* v sobotu památku sv. Augustina Žao Ronga, kněze, a druhů, mučedníků

* Příští neděle bude patnáctá neděle v mezidobí. Pořad bohoslužeb v týdnu bude beze změn.

3. Vzkaz od organizátorů SDM v Krakově: Za 3 týdny začíná Světový den mládeže v Krakově. Jedná se o mimořádnou příležitost, jak prožít jubilejní rok milosrdenství, jak zakusit sounáležitost s celosvětovou církví a s papežem. Obracíme se zvláště na vás mladé, kteří jste se ještě pro tuto pouť nerozhodli, abyste této možnosti využili. Přihlásit se je možné na webu: krakov2016.signaly.cz Organizátoři žádají o přihlášení do konce června. Pozdější přihlášení s sebou nese organizační komplikace.

4. V dvojčísle Katolického týdeníku najdete dotazník. Moc se přimlouvám za jeho vyplnění a odeslání. K přečtení doporučuji zejména stránku papeže Františka, přílohu Perspektivy, články o Velehradě aj.

5. Sbírka minulou neděli vynesla 3.088,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, přízeň, za finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli, dětem dobře prožité prázdniny a dospělým pokojnou dovolenou. P. Józef