27.10.2019, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky – neděle 27.10. 2019

TŘICÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 27.10. 2019 – TŘICÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme třicátou neděli v mezidobí – slavnost Výročí posvěcení kostela.

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v pondělí svátek svatých Šimona a Judy, apoštolů, státní svátek, den modlitby za český národ
  • v úterý památku bl. Marie Restituty Kafkové, panny a mučednice
  • ve čtvrtek památku sv. Wolfganga, biskupa
  • v pátek slavnost Všech svatých
  • v sobotu Vzpomínku na všechny věrné zemřelé
  • Příští neděle bude 31. neděle v mezidobí.
  1. Děti z Misijního klubka pořádaly minulou neděli akci „Misijní koláč“. V děkanském kostele a v katedrále vybraly celkem 15.460 Kč. Peníze podpoří činnost Papežských misijních děl. Všem dárcům upřímné Pán Bůh odplať!
  2. Dnes v 16 hod. bude v kostele sv. Jakuba sloužena latinská mše svatá.
  3. Ve středu 30.10. 2019 od 18 hod. vás zveme do litoměřické knihovny Karla Hynka  Máchy na autogramiádu a besedu se salesiánským knězem a biblistou P. Ladislavem Heryánem.
  4. V pátek od 18 hod. budeme v našem kostele slavit poutní mši svatou. Hlavním celebrantem bude P. Jiří Smolek. Po mši sv. se sejdeme na faře. Prosím o pomoc při zajištění občerstvení – moučníků.
  5. V sobotu v 7.30 hod. bude mši sv. v katedrále celebrovat otec biskup Jan. Od 15 hod. pak povede dušičkovou pobožnost na litoměřickém hřbitově.
  6. Při mši svaté příští neděli povede paní Věra Bartošová  katechezi dětí.

Sbírka minulou neděli činila  6.203,- Kč.  Byla věnována na misie. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční a květinové dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef