27.02.2023, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

PRVNÍ NEDĚLE POSTNÍ

Ohlášky – neděle 26. února 2023
PRVNÍ NEDĚLE POSTNÍ

Dnes prožíváme PRVNÍ NEDĚLI POSTNÍ, INVOCAVIT - podle vstupní antifony Invocavit me et ego exaudiam eum = Bude ke mně volat a já ho vyslyším. Povolal mne.

V následujícím týdnu je

• v pondělí připomínka sv. Řehoře z Nareku, opata a učitele církve
  • v úterý připomínka sv. Romana, opata
  • v pátek připomínka sv. Kunhuty, císařovny a řeholnice
  • v sobotu připomínka sv. Kazimíra, polského knížete, prince
  • Příští neděle bude druhá neděle postní.
  1. Každý pátek přede mší svatou se budeme modlit od 17.00 modlitbu růžence, poté bude pobožnost křížové cesty, následuje mše svatá bez promluvy. Tento týden povedou křížovou cestu maminky.
  2. Zvu vás na postní duchovní obnovu. V sobotu 18.3. od 14 hod. bude v DDKT   přednášet P. Pavel Andrš.
  3. V karmelitánském klášteře v Kostelním Vydří pořádá Perinatální hospic Dítě v srdci ve dnech 10. - 12.3. 2023 „Víkend pro bezdětné manžele“.
  4. Součástí aktuálního čísla KT (8) je mimořádná příloha Průvodce postní dobou. Zajímavé jsou články k postní době, o výročí Univerzity Palackého, o našem vztahu k těm, kteří jsou tzv. „mimo kostel“, ale patří do farnosti, o účasti malých dětí na bohoslužbách. Doporučuji také stránku věnovanou papeži Františkovi a celou přílohu Perspektivy.
  5. Sbírka minulou neděli činila 7.731,- Kč. Děkujeme. Byla věnována na tzv.     Svatopetrský haléř, na charitativní činnost svatého otce.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli i celý týden.  P. Józef