27.06.2016, autor: P. J. Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky - neděle 26.6. 2016

TŘINÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky - neděle 26.6. 2016 - TŘINÁCTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

1. Dnes prožíváme TŘINÁCTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ.

2. V tomto týdnu budeme prožívat:

* v pondělí památku sv. Cyrila Alexandrijského, biskupa a učitele církve

* v úterý památku sv. Ireneje, biskupa a mučedníka

* ve středu slavnost svatých Petra a Pavla, apoštolů

* ve čtvrtek památku svatých prvomučedníků římských

* v sobotu sobotní památku Panny Marie

* Příští neděle bude čtrnáctá neděle v mezidobí.

3. Vzkaz od organizátorů SDM v Krakově: Za 3 týdny začíná Světový den mládeže v Krakově. Jedná se o mimořádnou příležitost, jak prožít jubilejní rok milosrdenství, jak zakusit sounáležitost s celosvětovou církví a s papežem. Obracíme se zvláště na vás mladé, kteří jste se ještě pro tuto pouť nerozhodli, abyste této možnosti využili. Přihlásit se je možné na webu: krakov2016.signaly.cz Organizátoři žádají o přihlášení do konce června. Pozdější přihlášení s sebou nese organizační komplikace.

4. Senioři se sejdou ve středu 29. 6. 2016 od 15.30 hod. na faře v Mostecké ulici na besedu s Blankou Tomasovou. Téma: spiritualita třetího věku.

5. Při mši svaté ve středu 29.6. 2016 v 18.00 hod. poděkujeme Pánu za uplynulý školní rok a poprosíme o Boží ochranu v čase prázdnin. Srdečně zvu děti, studenty, učitele, rodiče, prarodiče.

6. V posledním čísle Katolického týdeníku doporučuji k přečtení zejména stránku věnovanou svatému otci Františkovi, také přílohu Perspektivy (články o vděčnosti a chvále v našem duchovním životě, o násilí na tribunách sportovních stadionů, o otázkách autority ve školách, o milosrdenství při vysvědčení) aj.

7. Sbírka minulou neděli vynesla 3.559,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, přízeň, za finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám pokojnou, požehnanou neděli. P. Józef