23.10.2023, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

DVACÁTÁ DEVÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky neděle 22. října 2023
DVACÁTÁ DEVÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme 29. neděli v mezidobí.

V  následujícím týdnu bude

• v pondělí památka sv. Jana Kapistránského, kněze
  • v úterý památka sv. Antonína Marie Klareta, biskupa
  • ve středu připomínka sv. Kryšpína a Krispiniána, mučedníků,
  • ve čtvrtek připomínka sv. Rustika, biskupa
  • v sobotu památka svatých Šimona a Judy, apoštolů
  • Příští neděle bude 30. neděle v mezidobí.
  1. Děti z misijního klubka pořádají dnes po mši sv. tzv. Misijní koláč. Výtěžek akce podpoří      Papežská misijní díla.
  2. Papež František vyhlásil pátek dnem modliteb a postu za ukončení války mezi Izraelem         a Hamásem.
  3. V sobotu  28. října se uskuteční 17. ročník Modlitby za domov, vlast.
  4. Příští neděli 29.10.2023 v 9.00 hod. bude sloužena zádušní mše sv. za nedávno zemřelého pana Ing. Vítězslava Holuba.
  5. Odpustky pro duše v očistci je možné získat letos mimořádně již ve dnech od 25. října
    do 1. listopadu 2023
    a pak v obvyklém termínu od 1. do 8. listopadu 2023. Při splnění tří    obvyklých podmínek – svatá zpověď, svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce – lze          denně získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé. V ostatních listopadových dnech lze    takto získat odpustky částečné. K získání plnomocných odpustků je zároveň nutné hluboké   obrácení a nemít zalíbení v žádném hříchu, jinak jsou odpustky pouze částečné.
  6. Sbírka minulou neděli činila  6.321,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli.  P. Józef

Bankovní účet  farnosti číslo 1002191319/0800.  Potvrzení o finančním daru pro daňové účely bude vydáno na požádání.