21.11.2016, autor: P. J. Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky - neděle 20. 11. 2016

SLAVNOST JEŽÍŠE KRISTA KRÁLE

Ohlášky - neděle 20. 11. 2016 - SLAVNOST JEŽÍŠE KRISTA KRÁLE

V tomto týdnu budeme prožívat:

* v pondělí památku Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě

* v úterý památku sv. Cecilie, panny a mučednice, také vzpomeneme 8. výročí biskupského svěcení našeho otce biskupa Jana

* ve středu památku sv. Klementa I., papeže a mučedníka, také památku sv. Kolumbána, opata

* ve čtvrtek památku sv. Ondřeje Dung - Laca, kněze, a druhů, mučedníků

* v pátek památku sv. Kateřiny Alexandrijské, panny a mučednice

* Příští neděle bude první neděle adventní.

1. Dnes od 15 hod. bude v kostele sv. Jakuba sloužena mše sv. podle misálu z r. 1962.

2. Zítra - v pondělí 21.11. 2016 od 19 hod. bude v Hospicu sv. Štěpána přednášet Kateřina Lachmannová o své knize Vězení s klíčem uvnitř. Po přednášce následuje autogramiáda.

3. Ve středu 23.11. 2016 v 15.30 hod. zveme seniory na faru v Mostecké ul. Vyprávět budou účastníci Světového setkání mládeže v Krakově.

4. Papež František oslaví 17.12. 2016 80. narozeniny. Iniciativa Exitus pro něj připravuje dárek - dobrý skutek. Svatému otci bude v prosinci předán dárkový šek. Částka vybraná ve sbírce pak bude jeho jménem předána hospicům v ČR. Podrobnosti ke sbírce vám sdělí paní Margit Veselská, která tuto sbírku v Litoměřicích organizuje.

5. Adventní duchovní obnova v naší farnosti se bude konat v sobotu 3.12.2016. Povede ji P. Lukáš Bakajsa z Ústí n. L.

6. Děkuji všem, kdo jste přispěli k hezké poutní slavnosti v Mlékojedech.

7. Sbírka z minulé neděle vynesla 4.174,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, přízeň, za květinové a finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef