20.11.2023, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

TŘIATŘICÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky neděle 19. listopadu 2023
TŘIATŘICÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme 33. neděli v mezidobí.

V  následujícím týdnu bude

• v pondělí připomínka sv. Felixe z Valois, spoluzakladatele řádu OST (Řád Nejsvětější           Trojice, tzv. trinitářů)
  • v úterý památka Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě
  • ve středu památka sv. Cecilie, panny a učednice, patronky církevního zpěvu a hudby
  • ve čtvrtek památka sv. Klementa I., papeže a mučedníka, hlavního patrona Královéhradecké      diecéze, také památka sv. Kolumbána, opata
  • v pátek památka sv. Ondřeje Dung Laca, kněze, a druhů, mučedníků z Vietnamu
  • v sobotu památka sv. Kateřiny Alexandrijské, panny a mučednice
  • Příští neděli bude slavnost Ježíše Krista Krále.

1. Týden modliteb za mládež trvá ode dneška do soboty 25 listopadu.
  2. V pátek 24.11. 2023 večer začíná v Litoměřicích diecézní setkání mládeže. Končí v neděli     26.11. mší svatou v katedrále s otcem biskupem Janem. Mše svatá v našem kostele budou při této příležitosti ještě v sobotu ve 13 hod. a večer ve 20 hod. adorace. Zvu všechny mladé a rodiče prosím o podporu účasti svých dětí.
  3. V období od 4. ledna do 21. března 2024 se bude konat seminář Obnova v Duchu svatém.      Budeme se scházet každý čtvrtek v 18 hod. v DDKT. Podrobnosti na plakátku.
  4. V sobotu 2. prosince ve 14 hod. zveme do gotické kaple Hradu Litoměřice na mši svatou za císaře Karla IV.
  5. V aktuálním čísle Katolického týdeníku (46) najdeme mimo jiné vzpomínku na Karla  Schwarzenberga, článek k 30. výročí založení Adopce na dálku. Zajímavé jsou články o kostelních varhanách, o důležitosti intimity ve vztazích.
  6. Sbírka minulou neděli činila  4.838,- Kč. Děkujeme. Dnešní sbírka bude věnována na             křesťanské sdělovací prostředky

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli.  P. Józef