21.04.2020, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky – neděle 19. dubna 2020

2. neděle velikonoční, neděle Božího milosrdenství

Ohlášky – neděle 19. dubna 2020 – druhá neděle velikonoční, neděle Božího milosrdenství

Dnes prožíváme druhou neděli velikonoční, neděli Božího milosrdenství.

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v úterý památku sv. Anselma, biskupa a učitele církve
  • ve čtvrtek svátek sv. Vojtěcha, biskupa a mučedníka, českého patrona a hlavního patrona pražské arcidiecéze
  • v pátek památku sv. Jiří, mučedníka, patrona skautů a rytířských řádů, také památku sv. Fidela ze Sigmaringy, kněze a mučedníka
  • v sobotu svátek sv. Marka, evangelisty
  • Příští neděle bude třetí neděle velikonoční.

1.  Kostel Všech svatých bude dnes, o druhé neděli velikonoční, otevřený od 15.00 do 17.00 hod. Můžete tento čas využít ke krátké individuální modlitbě a k přijetí Eucharistie, ovšem za dodržení těchto podmínek: V kostele nesmí být víc jak tři   lidé, musí dodržet vzájemný odstup min. 2 metry,  mít roušku a jednorázové       rukavice. Mějme na paměti, že jsme povinni chránit zdraví druhých i svoje.

2.   Aktuální čísla Katolického týdeníku je možné vždy od soboty zdarma stáhnout z webových stránek KT:    www.katyd.cz

3.  Pokud se situace nezmění, tak od pondělí 27. dubna 2020 budou bohoslužby postupně,  po etapách, zpřístupňovány věřícím.

Děkuji za vaše modlitby.

Přeji vám v této mimořádné době hodně síly a trpělivosti ke zvládání všech těžkostí, které vyplývají z omezení.

Bůh vás všechny ochraňuj!  Žehná Vám  P. Józef.