18.05.2020, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky – neděle 17. května 2020

ŠESTÁ NEDĚLE VELIKONOČNÍ

Ohlášky – neděle 17. května 2020 – ŠESTÁ NEDĚLE VELIKONOČNÍ

Dnes prožíváme šestou neděli velikonoční, Den modliteb za pronásledované křesťany.

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v  pondělí památku sv. Jana I., papeže a mučedníka, také vzpomeneme stého výročí narození sv. Jana Pavla II., papeže
  • ve středu památku sv. Klementa Marie Hofbauera, kněze, také památku sv. Bernardina Sienského, kněze
  • ve čtvrtek slavnost Nanebevstoupení Páně, začíná devítidenní příprava na slavnost Seslání Ducha Svatého
  • v pátek památku sv. Rity z Cascie, řeholnice
  • Příští neděle bude sedmá neděle velikonoční, Den modliteb za sdělovací prostředky.

1. Bohoslužby se již konají v obvyklém pořádku, ale s určitými omezeními - roušky, rozestupy, dezinfekce.
  2. V úterý 19. května od 20 hod. zveme do kaple DDKT na modlitbu chval.
  3. Od středy 20. května začínají opět zkoušky našeho chrámového sboru.
  4. Farnost Lovosice zve v pátek 29. května 2020 do kostela sv. Václava - od 16.30 hod. na mši svatou a poté od 17.30 hod. na modlitbu chval.
  5. Termín Noci kostelů se posouvá na pátek 12. června 2020. V našem farním obvodu budou otevřeny litoměřické kostely Všech svatých, sv. Jakuba, sv. Ludmily,  sv. Vojtěcha, kaple sv. Jana Křtitele,  také kostely v Počaplech, Mlékojedech, Velkých Žernosekách a Libochovanech. Prosím farníky, aby se hlásili na služby v sakristii nebo u paní Zdenky Kirbsové.

Sbírka minulou neděli činila  3.742,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, květinové dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli!   P. Józef