15.10.2016, autor: P. J. Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky - neděle 16. 10. 2016

Ohlášky - neděle 16. 10. 2016 - DVACÁTÁ DEVÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v pondělí památku sv. Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka
  • v úterý svátek sv. Lukáše, evangelisty
  • ve středu památku sv. Jana de Brébeuf a sv. Izáka Joguese, kněží, a druhů, mučedníků, také památku sv. Pavla od Kříže, kněze
  • v pátek památku bl. Karla Rakouského
  • v sobotu památku sv. Jana Pavla II., papeže
  • Příští neděle - Misijní neděle - bude třicátá v liturgickém mezidobí.
  1. Příští neděli vzpomeneme 90. výročí ustanovení Světového dne misií papežem Piem XI. Děti z Misijního klubka  budou po mši sv. nabízet “misijní koláč” za dobrovolný finanční příspěvek, podpoří tak papežská misijní díla. Děti také připravily výstavku o dosavadní činnosti Misijního klubka.
  2. Po celý školní rok se budeme v kapli DDKT každé třetí úterý v měsíci od 20 do 21 hodin modlit - chválit Boha, děkovat mu písněmi za doprovodu kytary a tak vstupovat do Boží přítomnosti.  Zveme všechny, poprvé se sejdeme v úterý 18.10. 2016.
  3. Ve středu 26.10. 2016 od 15.30 se na faře v Mostecké ulici sejdou seniorky a senioři na pravidelném setkání.
  4. V sobotu bude v katedrále mše sv. až od 10.00 hod. Kněžské svěcení při ní přijme jáhen  Pavel Michalec.
  5. Doporučuji nové číslo Katolického týdeníku - zejm. přílohu Perspektivy, stránku věnovanou radám pro rodiče a další.
  6. Sbírka z minulé neděle vynesla 4.200,- Kč. Děkujeme. Sbírka příští neděli bude věnována na misie.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, přízeň, za květinové a finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli.

P. Józef