15.11.2020, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

TŘICÁTÁ TŘETÍ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 15. listopadu 2020
TŘICÁTÁ TŘETÍ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme 33. neděli v liturgickém mezidobí.

V týdnu si připomeneme:

• v pondělí památku sv. Markéty Skotské, skotské královny, také památku sv. Gertrudy, panny
  • v úterý památku sv. Alžběty Uherské, řeholnice
  • ve středu památku Posvěcení římských bazilik svatých apoštolů Petra a Pavla
  • ve čtvrtek připomínku sv. Mechtildy, panny a mystičky OSB
  • v pátek připomínku sv. Felixe z Valois, řeholníka
  • v sobotu památku Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě
  • Příští neděli bude slavnost Ježíše Krista Krále.
  1. Pořad bohoslužeb v následujícím týdnu je beze změny. Příští neděli 22.11. 2020  budou v naší farnosti slouženy mše svaté takto: V 9.00 hod. v kostele Všech svatých, v 9.00 hod. také  v kostele sv. Jakuba, v 15.00 hod. v kostele sv. Mikuláše ve Velkých Žernosekách, v 18.00 hod. v kostele Všech svatých.
  2. Po dobu trvání stavu nouze  je každou neděli kostel Všech svatých otevřený od 16.30 hod.  Do začátku večerní mše sv. lze individuálně přistoupit ke svátosti smíření a k přijetí Eucharistie. Ve všední dny pak od 17.30 hod.
  3. Plnomocné odpustky pro duše zemřelých v očistci lze za obvyklých podmínek získat výjimečně až do konce listopadu 2020 (z důvodu pandemie).
  4. Sbírka minulou neděli činila  2.013,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, květinové dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli, hodně síly a trpělivosti do všedních dnů.  P. Józef