15.03.2020, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky – neděle 15. března 2020

Třetí neděle postní

Ohlášky – neděle 15. března 2020 – Třetí neděle postní

Dnes prožíváme třetí neděli postní, zvanou  Oculi - podle vstupní antifony “Oculi mei semper ad Dominum...” - Mé oči stále vyhlížejí Pána.

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v úterý připomínku sv. Patrika, biskupa
  • ve středu připomínku sv. Cyrila Jeruzalémského, biskupa a učitele církve
  • ve čtvrtek slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie
  • Příští neděle bude čtvrtá neděle postní.

1.  V nastalé mimořádné situaci mají všichni věřící otcem biskupem udělený dispens od účasti na nedělní mši sv. Svaté přijímání mohu donést - zejména starším farníkům - domů. (Požádejte telefonicky na č. 777 020 426.) Je také možné přistoupit k přijetí Eucharistie přede mší sv. nebo až po ní, krátce se pomodlit a  z kostela odejít.

Je možné účastnit se každý den mše sv. prostřednictvím vysílání Radia Proglas, televize Noe, slovenské televize Lux. Některé pražské farnosti vysílají bohoslužby po internetu.

Radio Proglas zve vždy ve 20 hod. k modlitbě za ukončení epidemie.

Pamatujme, že máme odpovědnost za sebe, odpovědnost jeden za druhého, zejména za ohrožené seniory. Že naší povinností je minimalizovat rizika.

2.   Ve všední dny jsou mše sv. slouženy v kostele Všech svatých od 18 hod. Povolený počet osob v kostele je max. 30.

3.  V pátek 20. března od 17.00 hod. do 20.00 hod. a v sobotu 21. března od 9.00 do 17.00 se bude v našem kostele konat Den pro Pána. Je třeba zajistit služby. Prosím vás o pomoc, zapisujte se do rozpisu služeb (vzadu na bočním oltáři).

Sbírka minulou neděli činila  5.205,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli.   P. Józef