16.09.2019, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky – neděle 15.9. 2019

ČTYŘIADVACÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 15.9. 2019 – ČTYŘIADVACÁTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme dvacátou čtvrtou neděli v mezidobí.

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v pondělí památku sv. Ludmily, mučednice
  • v úterý památku sv. Kornélia, papeže, a Cypriána, biskupa, mučedníků, také památku  sv. Roberta Bellarmina, biskupa a učitele církve
  • ve čtvrtek památku sv. Ondřeje Kim Tae-gǒna, kněze, Pavla Chǒng Ha-sanga a druhů, mučedníků, také památku sv. Januária, biskupa a mučedníka
  • v pátek svátek Výročí posvěcení katedrály sv. Štěpána
  • v sobotu svátek sv. Matouše, apoštola a evangelisty
  • Příští neděle bude 25. neděle v mezidobí.
  1. V úterý večer zveme do kaple v DDKT na modlitbu chval.
  2. Všechny děti z farnosti zveme do misijního klubka. Papež František vyhlásil na letošní rok Mimořádný misijní říjen. Příprava na jeho dobré prožívání začíná v naší farnosti ve středu 18.9.2019 v 18 hod. v DDKT.
  3. Výuka náboženství bude zahájena až ve čtvrtek 26.9. 2019  v DDKT. Rodiče prosíme, aby nezapomněli odevzdat přihlášky svých dětí včas.
  4. Dnes v 18 hod. vás zvu na poutní mši svatou do kostela svaté Ludmily. Po celý den máme možnost uctít ostatky české první světice, šiřitelky křesťanství v Čechách.  Od 15 do 19 hod. budou u ostatků držet čestnou stráž členové pražské Hradní stráže. Zítra od 7.30 hod. bude v kostele sv. Ludmily sloužit poutní mši sv. náš otec biskup Jan. V katedrále mše svatá nebude.
  5. Od září 2019 zahajujeme v naší farnosti přípravu na přijetí svátosti biřmování. Mládež od 14 let i starší zájemci se přihlašují u P. Józefa.   První setkání bude 24.9.2019 po večerní mši svaté na faře.
  6. Připravujeme volby do nové farní rady. Kandidáty můžete navrhovat od konce příštího týdne.

Sbírka minulou neděli činila  4.847,- Kč.  Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční a květinové dary a za úklid kostela.    Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef