14.09.2020, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

DVACÁTÁ ČTVRTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky – neděle 13. září 2020
DVACÁTÁ ČTVRTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme 24. neděli v liturgickém mezidobí.

V tomto týdnu si připomínáme:

• v pondělí svátek Povýšení svatého kříže
  • v úterý památku Panny Marie Bolestné
  • ve středu památku (v naší farnosti slavnost) sv. Ludmily, mučednice
  • ve čtvrtek památku sv. Kornélia, papeže, a Cypriána, biskupa, mučedníků, také památku sv. Roberta Bellarmina, biskupa a učitele církve
  • v pátek připomínku sv. Josefa Kupertinského, kněze
  • v sobotu památku sv. Ondřeje Kim Tae-gona, kněze, Pavla Chong Ha-    sanga a druhů, mučedníků, také památku sv. Januária, biskupa a mučedníka
  • Příští neděle bude 25. neděle v liturgickém mezidobí. V litoměřické katedrále bude slavnost Výročí posvěcení katedrály.
  1. Prosíme rodiče, aby přihlašovali své děti do výuky náboženství. Přihlášky jsou v kostele vzadu u kancionálů nebo na webových stránkách farnosti. Podle počtu přihlášených dětí budou v druhé polovině září utvořeny skupiny.
  2. Je nutné dodržovat zvýšená hygienická opatření - důsledně používat dezinfekci, v kostele mít roušky, dodržovat vhodné rozestupy, zdravit se úklonou hlavy a úsměvem.
  3. Ve středu 16.9. 2020 bude večerní poutní mše svatá v kostele sv. Ludmily.
  4. V sobotu 19. září  2020 v 18 hod. jsme zváni  do kostela sv. Vojtěcha v Počaplech na varhanní koncert  paní Tetiany Tishchenko.

Sbírka minulou neděli činila  5.779,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, květinové dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli.  P. Józef