11.02.2024, autor: Miloslav Marek, kategorie: Ohlášky

ŠESTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky neděle 11. února 2024
ŠESTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme šestou neděli v mezidobí, Světový den nemocných.

V následujícím týdnu bude

• v pondělí připomínka sv. Benedikta Aniánského, opata
  • v úterý připomínka sv. Kateřiny Ricciové, řeholnice
  • Ve středu je Popeleční středa, den přísného postu. (Na tento den připadá památka sv. Valentina.)
  • ve čtvrtek připomínka bl. Bedřicha Bachsteina a 18 druhů, mučedníků z pražského kláštera františkánů
  • v sobotu připomínka sv. Alexia a druhů, mučedníků
  • Příští neděle bude první neděle postní.
  1. Od zítřka začíná Národní týden manželství. Jeho mottem jsou „Kořeny a křídla“. Podrobnosti o akcích týdne najdete v KT č. 6.
  2. Ve středu začíná postní doba. Každý pátek přede mší svatou se budeme modlit od 17.00 hod. modlitbu růžence, poté bude v 17.30 hod. pobožnost křížové cesty, následuje mše svatá bez promluvy. Prosím vás o spolupráci při přípravě vedení pátečních křížových cest. První křížovou cestu v pátek 16.2. 2023 povedou senioři, druhou v pátek 23.2. 2024 členové farní rady.
  3. V letošním roce dne 12. října se bude v Litoměřicích konat Misijní kongres, na který se chystají děti a příznivci Papežských misijních děl z celé České republiky. Akce se koná mj. pod záštitou našeho pana biskupa, bude otevřená celému městu s cílem vyjít jako křesťané ke všem lidem. V závěru bude modlitba a požehnání našemu městu a kraji. Organizační schůzka všech farníků, kteří by se rádi jakýmkoli způsobem zapojili do organizace, se bude konat v úterý 27. února v 19 hod. na děkanství. Jsou zvány všechny věkové kategorie!
  4. V aktuálním čísle KT (6) najdeme pastýřský list českých a moravských biskupů k začátku postní doby, informace o výtěžku letošní Tříkrálové sbírky, o péči o lidi s duševním onemocněním aj. Velice zajímavé jsou příspěvky v příloze Perspektivy.
  5. Sbírka minulou neděli činila 6.121,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, za úklid kostela a za finanční dary do sbírky a na farní účet.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef