12.02.2018, autor: P. J. Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky - neděle 11.2. 2018

ŠESTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Ohlášky - neděle 11.2. 2018 - ŠESTÁ NEDĚLE V MEZIDOBÍ

Dnes prožíváme ŠESTOU NEDĚLI V MEZIDOBÍ. Dnes je Světový den nemocných – 160. výročí zjevení Panny Marie v Lurdech .

· Ve středu je Popeleční středa, den přísného postu. Začíná postní doba.

· Příští neděle bude PRVNÍ NEDĚLE POSTNÍ.

1. Následující týden je Národním týdnem manželství. Ten se koná každoročně v týdnu kolem svátku sv. Valentina. Vznikl roku 1996 ve Velké Británii, odtud se rozšířil do dalších zemí. Od roku 2007 se koná také v naší republice. Znamená příležitost pro posílení vztahů v manželství, pro podporu důležitosti manželství pro společnost.

2. Téma manželství najdeme i v novém čísle Katolického týdeníku. Doporučuji k přečtení také obsáhlou zprávu o poutních místech, která byla zařazena do seznamu národních památek, dále úvahu P. Stanislava Přibyla o smyslu pro hodnoty, článek o koncepci současné křesťanské předškolní pedagogiky a záznam rozhovoru s jejím zakladatelem Franzem Kettem.

3. Pátek prvního postního týdne - 23. únor 2018 - stanovil papež František jako Den modlitby a postu za mír.

4. V postní době bude každý pátek od 17 hod. modlitba svatého růžence, od 17.30 pobožnost křížové cesty, po ní následuje mše svatá. Křížové cesty povedou různé skupiny farníků (podle rozpisu).

Sbírka minulou neděli vynesla 3.750,- Kč. Děkujeme.

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční dary a za úklid kostela.