02.12.2019, autor: P. Józef Szeliga, kategorie: Ohlášky

Ohlášky – neděle 1.12. 2019

První neděle adventní

Ohlášky – neděle 1.12. 2019 – První neděle adventní

Dnes prožíváme první adventní neděli. Začíná nový liturgický rok, cyklus A.

V tomto týdnu budeme prožívat:

• v úterý památku sv. Františka Xaverského, kněze
  • ve středu památku sv. Jana Damašského, kněze a učitele církve, také památku sv. Barbory, panny a mučednice
  • v pátek památku sv. Mikuláše, biskupa
  • v sobotu památku sv. Ambrože, biskupa a učitele církve
  • Příští neděle bude druhá neděle adventní.
  1. Děti zveme na Mikulášskou nadílku s hraným příběhem o sv. Mikuláši. V našem kostele Všech svatých si ve čtvrtek 5.12.2019 od 17 hod. připomeneme poselství tohoto svátku.
  2. Misijní klubko srdečně zve rodiny s dětmi na modlitbu růžence. Sejdeme se první pátek 6. prosince  2019 v 17.20 hod. v děkanském kostele Všech svatých.           Od 17.30 hod. se budeme modlit na úmysly dětí a za duchovní obnovu naší  farnosti.
  3. Adventní duchovní obnova bude v naší farnosti v sobotu 7. prosince 2019 od 14 hod. v DDKT. Povede ji P. Mirek Šimáček.
  4. V sobotu 7.12.2019 od 16 hod. bude v našem kostele benefiční koncert pro Diecézní charitu.
  5. Rorátní mše svaté budou slouženy v kostele sv. Jakuba ve dnech 3.,5.,10.,12. a 17.12.2019 vždy od 6.30 hod. Plakátek je na nástěnce a na webových stránkách.
  6. Příští neděli v 16 hod. bude v kostele sv. Jakuba sloužena latinská mše sv.
  7. Misijní klubko dětí plánuje na 3. neděli adventní „Misijní jarmark“. Uvítají také příspěvky farníků - výrobky s adventní a vánoční tematikou. Akce podpoří projekty Papežského misijního díla.

Sbírka minulou neděli činila  4.763,- Kč.  Děkujeme.

Volby do farní rady v neděli 8.12. 2019

V neděli 8. prosince po mši svaté v 9 hodin a v 18 hod. zveme farníky k volbám do farní rady. Volit může každý farník od 15 let věku.

Volební lístky obdržíte na místě od členů volební komise.

Zakroužkovat můžete  max. 4 kandidáty.

Volební lístek bez zakroužkování nebo s vyšším  počtem preferencí než čtyři je neplatný.

Volební komise:

Jiří Landa, Marie Mazancová, MUDr. Jana Svobodová

Duchovní správa Vám děkuje za vaše modlitby, finanční a květinové dary a za úklid kostela.

Přeji vám požehnanou neděli. P. Józef